Biuletyn Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malborku


ZUS przygotowuje się do obsługi „Rodzina 500 plus”

Od 1 stycznia 2022 r. nastąpią zmiany w programie „Rodzina 500 plus”. Za jego obsługę i wypłatę pieniędzy odpowiedzialny będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a wnioski będzie można składać tylko drogą elektroniczną.

Wnioski od 1 stycznia będzie można przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną przez PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Empatia. Pieniądze z programu „Rodzina 500 plus” będą wypłacane jedynie bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę rachunek bankowy.


ZUS będzie przejmował program „Rodzina 500 plus” stopniowo. Świadczenia wypłacane obecnie przez MOPS w Malborku będą kontynuowane do końca maja 2022 r. W tych sprawach nadal należy kontaktować się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malborku – Sekcja Świadczeń Rodzinnych tel. 55 647-16-11.

Do ZUS należy kierować od 1 stycznia 2022 r. tylko wnioski o nowe świadczenia „500 plus”, jeszcze nie wypłacane, czyli np. na nowo urodzone dzieci lub gdy wniosek o to świadczenie nie został złożony do 31 grudnia 2021 r.